A-klasa - kolejka: 9 Rawys Raciąż - LKS Kamionka Kamień Krajeński

Utworzono: 13 październik 2016
Rawys Raciąż rawys raciaz srednie 2:1 lks kamionka kamien krajenski srednie LKS Kamionka Kamień Kraj.

Przerwana seria zwycięstw.

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, często atakując naszą bramkę. Przełożyło się to także na wynik. w 15 minucie lewym skrzydłem przedarł się zawodnik z Raciąża, dograł piłkę na 6 metr przed bramkę i było 1:0. Po straconej bramce zaczęliśmy grać nieco lepiej, efektem tego była bramka wyrównująca strzelona przez Tomasza Mrugalskiego. Piłkę dogrywał z lewej strony Mateusz Balcer.

Druga część spotkania była dużo ciekawsza. Rozpoczęło się od groźnej okazji Rawysa. Strzał z około 25 metrów trafił w słupek, do odbitej piłki pierwszy doszedł zawodnik gospodarzy jednak jego dobitka była niecelna. Po kilku minutach to nasza drużyna powinna wyjść na prowadzenie. Dwujkową akcję w środku pola rozpoczął Wojciech Steinborn, dograł piłkę do Tomasza Mrugalskiego, ten zagrał ją ponownie do Wojciecha Steinborna, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Zdecydował się na szybki strzał, który przeleciał niestety obok bramki. Zmarnowana okazja nieco podłamała skrzydła naszemu zespołowi czego efektem była stracona bramka. Rzut z autu na wysokości 5 metra pod naszą bramką mieli gospodarze. Długi wyrzut został wybity dość niefortunnie tuż przed pole karne. Tam na piłkę czekał już dobrze ustawiony zawodnik z Raciąża, który pewnym strzałem po ziemi zdobył gola. Po kilku minutach powinno paść wyrównanie. Z rzutu rożnego piłkę dośrodkowywał Bartosz Czapiewski, piłkę zgrał Tomasz Mrugalski, ta trafiła prosto pod nogi Dariusza Spicy, który z najbliższej odległości przeniósł ją nad bramką. W 84 minucie drugą żółtą kartką ukarany został Dariusz Spica i kończyliśmy mecz w dziesiątkę. Przy dobrze dysponowanej drużynie z Raciąża ciężko było pokusić się o bramkę wyrównującą grając w osłabieniu.

Obiektywnie trzeba stwierdzić że to gospodarze byli lepszą drużyną w tym spotkaniu, szkoda niewykorzystanych sytuacji bo wynik mógł być nieco lepszy.

W kolejnym meczu zmierzymy się w pojedynku derbowym z Krajną Sępólno Krajeńskie. Początek spotkania w niedzielę 16 października o godzinie 14.00 w Kamieniu Krajeńskim.