A-klasa - kolejka: 5 GLKS Dobrcz - LKS Kamionka Kamień Krajeński

Utworzono: 12 wrzesień 2016
GLKS Dobrcz Średnie 0:1 lks kamionka kamien krajenski srednie LKS Kamionka Kamień Kraj.

Bardzo trudne zwycięstwo!

Po kilku nieudanych meczach wyjazdowych wreszcie zanotowaliśmy zwycięstwo. Nie było łatwo, ponieważ przeciwnicy grali od początku spotkania w 12. Najważniejsze, że potrafiliśmy zagrać konsekwentnie do końca i to przyniosło bardzo ważne 3 pkt. Od początku spotkania narzuciliśmy szybkie tempo i na pierwsze okazje bramkowe nie trzeba było długo czekać. Pierwszą dogodną sytuację miał Arkadiusz Fridehl, który otrzymał świetne podanie od Wojciecha Steinborna. Silny strzał poszybował jednak nieco nad bramką. Kolejną dobrą okazję wypracował Tomasz Mrugalski, który dość szczęśliwie dograł piłkę do Dawida Chmarzyńskiego, ten zdecydował się na mocny strzał, piłka minęła jednak bliższy słupek bramki. Kolejna akcja przyniosła już powodzenie. W 15 minucie do akcji ofensywnej podłączył się Bartosz Czapiewski, jego dośrodkowanie trafiło wprost na głowę Arkadiusza Fridehla, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Po bramce dla naszego zespołu nieco odważniej zaatakowali gospodarze. Najgroźniej było po rzutach rożnych. Po jednym z nich zawodnik z Dobrcza strzelał z 3 metrów piłkę szczęśliwie twarzą odbił Karol Sowiński. W pierwszej części spotkania mieliśmy jeszcze jedną bardzo dobrą okazję, kiedy to trzech naszych zawodników znalazło się w sytuacji z jednym obrońcą. Niestety już pierwsze podanie okazało się zbyt niedokładne i nic z tego nie wyszło. Mieliśmy także kilka "ciekawych" decyzji sędziowskich, kiedy po czystych odbiorach piłki przez naszych zawodników, gospodarze dostawali rzuty wolne. 

W drugiej części spotkania zaczęliśmy podobnie mocno jak w pierwszej. Już w jednej z pierwszych akcji na czystej pozycji znalazł się Arkadiusz Fridehl, piłka po jego strzale znalazła nawet drogę do bramki, jednak okazało się że nasz zawodnik był na minimalnym spalonym. Już w jednej z pierwszych akcji żółtą kartkę otrzymał Dawid Kobus. Faul nie był jakiś ostry, ale sędzia ku zaskoczeniu nas wszystkich sięgnął jednak po kartkę. Kolejne minuty przebiegały pod nasze dyktando. Świetne dośrodkowanie Dawida Kobusa trafiło do niepilnowanego na 8 metrze Tomasza Mrugalskiego, ten jednak strzałem z pierwszej piłki minął bramkę rywali. Rywale z minuty na minutę grali coraz agresywniej jednak ich interwencje nie były interpretowane jako faule, każde bardziej zdecydowane wejście naszego zespołu karane było rzutami wolnymi oraz nie rzadko kartkami. W sumie obejrzeliśmy ich aż 7. W 65 minucie na boisku pojawił się Jakub Bratz i już w jednej z pierwszych akcji zagrał piłkę do Tomasza Mrugalskiego, który znalazł się sam na sam z bramkarzem. Pospieszył się jednak nieco ze strzałem i piłka o kilka centymetrów minęła bramkę. Ostatnią bardzo dobrą sytuację dla naszego zespołu miał Dawid Kobus, który z bliska nie trafił czysto w piłkę. Od 80 min musieliśmy grać w dziesiątkę. Dawid Kobus faulowany był bez piłki, zareagował na to używając ostrego języka, nie spodobało się to sędziemu głównego i postanowił obu graczy ukarać żółtymi kartkami niestety była to już druga kartka Dawida. Jak by tego było mało, po chwili z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Szymon Tusznio, na wysokości zadania stanął jednak Wojciech Karpacz dając dobrą zmianę. Wydawało się że gospodarze nie zagrożą już naszej bramce. Znaleźli się jednak dwa razy w naszym polu karnym i po jednej z takich sytuacji sędzia dopatrzył się rzutu karnego. Świetną interwencją popisał się jednak Karol Sowiński broniąc 11-stkę. Do końca spotkania udało nam się utrzymać korzystny rezultat i wywieźć cenne 3 punkty z trudnego terenu.

W kolejnym meczu zmierzymy się z drużyną Myśliwca Gostycyn, początek spotkania o godzinie 15.00 w sobotę.  

Liga Żaków

Mały baner

NASTĘPNY MECZ

TABELA

# Zespół M PKT
1 Start Pruszcz 26 63
2 Grom Więcbork 26 59
3 Fala Świekatowo 26 54
4 Victoria Koronowo 26 45
5 Kamionka Kamień 26 44
6 Krajna Sępólno 26 42
7 Rawys Raciąż 26 38
8 Tucholanka Tuchola 26 38
9 GLKS Dobrcz 26 32
10 Dąb Potulice 26 30
11 Tartak Wudzyn 26 27
12 Victoria Niemcz 26 22
13 Myśliwiec Gostycyn 26 19
14 Sparta Przysiersk 26 3

STRZELCY

# Nazwa Gol
1 Tomasz Mrugalski 12
2 Dawid Chmarzyński 9
3 Arkadiusz Fridehl 4
- Dariusz Spica 4
- Bartosz Lepak 4
# Nazwa Żółta kartka
1 Dawid Kobus 6
2 Tomasz Mrugalski 5
3 Mateusz Balcer 4
- Dariusz Spica 4
- Artur Bukowski 4

  Sponsorzy

 
kamien krajenski image001 1 Part Net bs wiecbork pizzeria roberto spica meble szulc

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookies oraz jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

Akceptuję