A-klasa - kolejka: 1 LKS Kamionka Kamień Krajeński - Tartak Wudzyn

Utworzono: 15 sierpień 2016

IMG 9196 Kopiowanie

LKS Kamionka Kamień Krajeński lks kamionka kamien krajenski srednie 4:0 tartak wudzyn srednie Tartak Wudzyn

Udanie rozpoczęliśmy zmagania w nowym sezonie rozgrywkowych A - klasy wygrywając na własnym stadionie z drużyną Tartaka Wudzyn. Goście utrzymali się w lidze tylko dzięki wycofaniom innych drużyn z naszej A - klasy oraz ligi okręgowej.

Od początku spotkania zarysowała się przewaga naszego zespołu. W ataku szalał Tomasz Mrugalski. Pierwszy raz pokonał bramkarza w 10 minucie po odbiorze piłki w środkowej części boiska i indywidualnej akcji. W kolejnych minutach szczęścia próbowali Bartosz Lepak, Dawid Kobus, Szymon Tusznio oraz Arkadiusz Fridehl. Ich strzały jednak były albo niecelne albo zbyt słabe żeby zaskoczyć bramkarza. Najlepszą okazję na podwyższenie prowadzenia miał w 25 minucie Tomasz Mrugalski. Piłkę w środku przechwycił Bartosz Lepak, dograł na prawe skrzydło do Dawida Chmarzyńskiego, ten dośrodkował na 6 metr przed bramkę rywala. Na piłkę w polu karnym czekał już Tomasz Mrugalski, strzał z pierwszej piłki odbił bramkarz, dobitka trafiła w poprzeczkę, kolejny strzał już z pozycji leżącej przeleciał nad bramką. W 35 minucie świetną akcję przeprowadził Arkadiusz Fridehl, ograł rywala na prawej stronie boiska, wszedł z piłką w pole karne i dograł ją wzdłuż bramki. Całą akcję świetnie wykończył Dawid Chmarzyński strzelając bramkę głową. Po chwili było już 3:0, ponownie udany rajd na prawym skrzydle zaliczył Arkadiusz Fridehl, tym razem wyłożył piłkę nabiegającemu Tomaszowi Mrugalskiemu, który atomowym strzałem ustalił wynik do przerwy na 3:0.

W drugiej części spotkania zabrakło trochę skuteczności, Szczęścia próbowali Dawid Kobus, Bartosz Lepak oraz Arkadiusz Fridehl, strzały mijały jednak bramkę gości. Jedną z lepszych okazji miał Dariusz Spica, po zagraniu piłki przez Tomasza Mrugalskiego znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem jednak nie potrafił skierować piłki do siatki. Rozluźnienie w naszym zespole próbowali wykorzystać rywale, tworząc sobie dwie bardzo groźne sytuacje. Na szczęście w obu przypadkach klasę pokazał Karol Sowiński zachowując tym samym czyste konto w spotkaniu. Pod koniec meczu na indywidualny rajd zdecydował się Tomasz Mrugalski, minął trzech rywali oraz bezradnego bramkarza i strzelił kolejnego gola dla naszego zespołu.

Koleny mecz w Kamieniu Krajeńskim roozegramy już w najbliższą sobotę o godzinie 17.00 ze Spartą Przysiersk.